„SILVANOLS“ ISTORIJA

1932 metais garsus Latvijos chemikas ir tyrėjas Augustas Ošinš (Augusts Ošiņš), siekdamas įgyvendinti mokslinius tyrimus, pastatė terpentino gamyklą mažame Latvijos pajūrio mieste Mersraga (Mērsragā). Terpentino, kanifolio ir mazuto gamybai buvo naudojami pušų kelmai, kurie prieš tai daugiau nei 25 metus buvo saugomi po žeme. Kelmai buvo susmulkinami, apdorojami garais ir benzolu.
Gamyklos darbininkai atkreipė dėmesį, kad gamybos metu gaunama sunkioji alyva (degutas) skatina žaizdų gyjimą, palengviną kvėpavimą ir kosulį. Alyvos (deguto), kuri buvo išgaunama iš pušų kelmų, tyrimo metu Augustas Ošinš pastebėjo, kad ji pasižymi vertingomis gydomosiomis savybėmis. Tolimesni tyrimai įrodė, kad alyvos panaudojimas gydant tuberkuliozę ir jos taikymas gydant vėžių sergančius pacientus, padeda pasiekti reikšmingų rezultatų.
Atrastą alyvą Augustas Ošinš pavadino silvanolsu (silva – latviškai miškas). 1938 metais A.Ošins pristatė savo atradimą plačiajai visuomenei. Išsiuntė silvanolsą ištirti Amerikiečių mokslininkams bei į kitas Europos šalis – Vokietiją, Prancūziją, Angliją, dalyvavo ir mokslinėse konferencijose visoje Europoje, kur pristatė tyrimų rezultatus, įrodančius silvanolso efektyvumą gydant vėžį, tuberkuliozę ir žaizdas.
Silvanolsas tapo populiarus tarp mokslininkų visame pasaulyje. Ypatingą susidomėjimą ir norą „pasisavinti“ atradimą, technologijas ir gamybą išreiškė Prancūzijos mokslininkai. Tačiau A.Ošinš tikėjo, kad silvanolsas turėtų likti Latvijoje. Deja, Antrasis pasaulinis karas prioritetus suskirstė kitaip.

NAUJAS SILVANOLS GYVENIMAS


1994 metais gruodžio 8 d. buvo įkurta farmakologinė įmonė UAB „SILVANOLS“, bendrovės įkūrėja – chemijos mokslų profesorė Ieva Leimane įmonę pavadino Latvijos chemiko A. Ošinš atradimo garbei. I. Leimane sukūrė unikalų gelį, kurio pagrindas tirpus vandenyje. Jo pagrindu 1995 metais sukūrė pirmuosius originalius UAB „SILVANOLS“ produktus: Osteogels®, Rinogels® ir Trombogels®.
Pirmoji eksporto rinka buvo atidaryta Estijoje 2008 metais.
Šiandien UAB „SILVANOLS“ produktų asortimentą sudaro unikalūs ir originalūs produktai – nereceptiniai vaistai, medicinos reikmenys, maisto papildai – iš viso daugiau nei 70 įvairių originalių produktų!