“Silvanols” radījis unikālu plāksteri elpošanas atvieglošanai

15/09/2016

Zaļās farmācijas uzņēmums “Silvanols” radījis inovatīvu, neinvazīvu līdzekli elpošanas atvieglošanai iesnu laikā – plāksteri “RinoQuick”, kas palīdzēs atvieglot elpošanu un iemigt. “RinoQuick” plāksteri ir pirmais šādas formas elpošanas atvieglošanas produkts Baltijas valstīs, un to sastāvā atrodamas tikai dabīgas sastāvdaļas – eikalipta, piparmētru un lavandas ēteriskās eļļas. 

Kā stāsta “Silvanols” valdes loceklis Armands Kalējs, viena no inovatīvā līdzekļa būtiskākajām priekšrocībām ir tā ērtums – lietojot “RinoQuick”, naktī vairs nebūs jāmostas, lai iepūstu vai iepilinātu zāles, jo par to savā veidā turpmāk parūpēsies plāksteris, kas nepārtraukti nodrošina pareizo un nepieciešamo devu simptomu samazināšanai. Nozīmīgs ir arī fakts, ka “RinoQuick” ir neinvazīvs līdzeklis – pirmais šāda veida produkts Baltijas valstīs, kas īpaši noderīgs būšot pašiem mazākajiem.

Bieži vien bērniem standarta medikamentu formas – kapsulas, tabletes, aerosoli un sīrupi – nešķiet patīkamas. Armands Kalējs norāda, ka, radot “RinoQuick”, īpaši domāts ir par bērniem: “Domājām par to, kā viņiem būtu ērtāk, vieglāk, saprotamāk; par to, lai bērnam neradītu lieku papildu stresu vai satraukumu saaukstēšanās laikā. Bērni nereti izmet tabletes, pretojas un nelabprāt lieto invazīvus līdzekļus – aerosolus un sprejus. Šo problēmu mēģinām risināt ar “RinoQuick”, ar vienu, smaržīgu plāksteri nodrošinot efektīvu deguna atvieglošanu, labāku naktsmieru un atvieglojumu gan bērnam, gan arī viņa vecākiem.” 

“RinoQuick” plāksteru sastāvs ir dabīgs un drošs - tajā atrodamas eikalipta, piparmētru un lavandas ēteriskās eļļas, kas, lēnām izgarojot visas nakts garumā, palīdz gan atbrīvot aizliktu degunu un atvieglot elpošanu, gan arī nomierināt un uzlabot miegu. Atšķirībā no ķīmiskajiem preparātiem, “RinoQuick” nebojā degunu un tā gļotādu, un nerada citas nepatīkamas blaknes. Plāksteris piestiprināms pie apģērba krūšu rajonā pirms naktsmiera. Kas būtiski – šie plāksteri piemēroti lietošanai gan pieaugušajiem, gan bērniem jau no 2 gadu vecuma.

“Silvanols” jaunu produktu izstrādē ik gadu iegulda vairāk kā 100 000 eiro, regulāri patērētājiem piedāvājot inovatīvus un iepriekš neredzētus produktus no dabiskas izcelsmes izejvielām un radīti, īpaši piedomājot par to lietotāju veselību, ērtību un labsajūtu.

Vairāk

“Silvanols” unikālas tievēšanas produktu līnijas izstrādē investējis 20 tūkstošus eiro

13/06/2016

Zaļās farmācijas ražotājs “Silvanols” investējis 20 tūkstošus eiro, lai radītu jaunu un unikālu tievēšanas produktu līniju Easyslim. Latvijas zinātnieki izstrādājuši pirmo mutē smidzināmo spreju tievēšanai, kas pieejams Latvijas aptiekās. Līdzīgi kā citi “Silvanols” produkti, arī Easyslim ir radīts no dabīgiem augiem un tas palīdz aktivizēt vielmaiņu un mazināt apetīti. Uzņēmums ar šo produktu līniju plāno arī kāpināt eksporta apjomus. 

Kā norāda Latvijas diētas ārstu un uztura speciālistu asociācijas valdes priekšsēdētāja un diētas ārste Lolita Neimane, svara samazināšana vienmēr prasa kompleksu risinājumu - jādomā gan par sabalansētu un pareizu uzturu, gan atbilstošām fiziskajām aktivitātēm, kas kompensē uzņemtās kalorijas: “Tievēšanas procesam vajadzētu notikt pakāpeniski, lai rezultāti būtu noturīgi, tāpēc es neieteiktu paļauties uz dažādiem ķīmiskiem tievēšanas “brīnumlīdzekļiem”, kuri sola strauji atbrīvoties no liekā svara. Pat tad, ja tas tiešām nostrādās un nekaitēs jūsu veselībai, visticamāk vēlāk svars atgriezīsies ar uzviju. Taču dabīgas izcelsmes produkti, kuri satur daudz vērtīgu, organismam nepieciešamu vitamīnu un minerālvielu, būs labs palīgs vielmaiņas sakārtošanā un enerģijas vairošanā, lai pietiktu apņēmības regulārai sportošanai un citām aktivitātēm. Dabīgu preparātu lietošana palīdzēs sasniegt ilgtermiņā noturīgus rezultātus.”

Jaunajā, uz augu bāzes radītajā, “Silvanols” produktu līnijā šobrīd pieejami divi produkti svara kontrolei - Easyslim kapsulas un Easyslim Spray”. “Daba ir bagāta ar vielām, kas palīdz ne tikai uzlabot un veicināt cilvēka veselību, bet uzlabo arī izskatu - jāmāk tikai tās pareizi iegūt un kombinēt vēlamā rezultāta sasniegšanai,” stāsta uzņēmuma “Silvanols” valdes loceklis Armands Kalējs. “Easyslim sastāvā esošās dabīgās vielas kombinētas tā, lai efektīvi palīdzētu ne tikai kontrolēt svaru, bet uzlabotu cilvēka kopējo pašsajūtu un vairotu enerģijas līmeni.”

Easyslim sastāvā ietilpst 11 dabīgas, rūpīgi izvēlētas sastāvdaļas, kas kombinācijā ar veselīgu uzturu un fiziskajām aktivitātēm palīdz sasniegt noturīgus rezultātus. Piemēram, sastāvā esošas pipars veicina ķermeņa svara samazināšanos, bet zaļā tēja, rūgtais apelsīns un garcīnija veicina lipīdu vielmaiņu un to šķelšanos, kā arī palīdz mazināt izsalkuma sajūtu. Lai paaugstinātu arī enerģijas līmeni, produktā iekļauti brūnaļģu, garcīnijas un zaļās tējas ekstrakti, kā arī ingvera pulveris.

Easyslim sastāvā ir arī daudz organismam nepieciešamo vitamīnu un minerālvielu- ingvera pulverī ir magnijs, kalcijs, dzelzs, fosfors, C, A, B1, B2, aminoskābes; greipfrūta ekstrakts ir bagāts ar vitamīnu C, pektīnu un folijskābi; brūnaļģes nodrošinās vitamīnus A, C, E, K, D, kāliju, jodu, nātriju, kalciju, magniju, dzelzi un citus; pipara ekstrakts ir lielisks vitamīnu A un E, kā arī beta karotīna avots, bet rūgtais apelsīns kompleksu bagātinās ar C un B grupas vitamīniem, karotīniem un kāliju.

Vairāk

“Silvanols” eksports 2015. gadā audzis par 59%

03/05/2016

Zaļās farmācijas uzņēmuma “Silvanols” realizācija 2015. gadā, salīdzinot ar 2014. gadu, augusi par 27%, sasniedzot 4,1 miljonus eiro. Kā norāda uzņēmuma “Silvanols” valdes priekšsēdētājs Artjoms Borcovs, pērn viena no uzņēmuma prioritātēm bijusi paplašināt eksporta tirgu un tas arī izdevies - eksports audzis par 59%. Pozitīvā uzņēmuma izaugsmes dinamika turpinās arī šogad, un martā “Silvanols” apgrozījums bijis 0,44 miljoni eiro, kas ir par 52% vairāk nekā šajā periodā pērn.

Lielākie uzņēmuma “Silvanols” noieta tirgi 2015. gadā bijuši Latvija, Polija, Rumānija un Igaunija. Lielākais realizācijas pieaugums vērojams Maķedonijā – par 146% un Polijā – par 142%. Arī Latvijā realizācija palielinājusies par 14%, tomēr, kā norāda A.Borcovs, pēdējos gados Latvijas tirgū attīstības pieaugums ir kļuvis lēnāks, kas saistīts ar siltajām ziemām un to, ka cilvēki mazāk lieto pretsaaukstēšanās līdzekļus.

Artjoms Borcovs norāda, ka kopējais eksporta apjoma pieaugums pērn par 59% bijis mērķtiecīga darba rezultāts: “Pēdējos gados esam daudz investējuši, lai pētītu ārvalstu tirgus un nostiprinātu “Silvanols” pozīcijas, palielinot eksporta apjomus. Pagājušajā gadā vien ārvalstīs reģistrējām 73 jaunus produktus. Ik gadu paplašinām arī uzņēmuma eksporta teritorijas un 2015.gads nebija izņēmums - uzsākām eksportēt arī uz Austriju, Grieķiju, Ukrainu un Bulgāriju. Turklāt būtiski nostiprinājām savas pozīcijas Polijas tirgū, krietni paplašinot tur piedāvāto produktu portfeli un palielinot apgrozījumu.”

Lielāko “Silvanols” eksporta apjomu nodrošinājušas pretsaaukstēšanās līnijas medicīniskās ierīces, piemēram, “Faringospray” un uztura bagātinātāji, līdzekļi kāju aprūpei, kā arī nervu sistēmas un sirds veselības līnijas produkti. Uzņēmums ieguvis arī medicīnisko ierīču izstrādes, ražošanas un tirdzniecības sertifikātu ISO 13485:2012, kas  apliecina “Silvanols” ražoto medicīnisko ierīču atbilstību starptautiskajām prasībām. 

“Kopumā 2015.gadu vērtējam kā veiksmīgu ne tikai finansiāli, bet kā nozīmīgu uzņēmuma tālākai attīstībai. Latvijas sabiedrība kļūst arvien izglītotāka, cilvēki priekšroku dod veselības stiprināšanai ar dabīgas izcelsmes līdzekļiem un redzam, ka palielinās uzticības līmenis “Silvanols” produkcijai,” atzīst Artjoms Borcovs. “Tas sniedz pārliecību, ka zaļā farmācija ir joma, kas nākotnē attīstīsies arvien straujāk.”

Turpinot darbu pie uzņēmuma attīstības, arī 2016.gadā “Silvanols” strādā pie jaunu preperātu izstrādes un plāno tirgū piedāvāt vairākus unikālus produktus. Tāpat tiek turpināts darbs pie jaunu ārējo tirgu apgūšanas, lai kāpinātu eksporta apjomus un stiprinātu uzņēmuma pozīcijas starptautiskajā tirgū. Pirmo 2016.gada mēnešu dati liecina, ka arī šogad “Silvanols” eksporta apjomi būs ar pieaugošu tendenci.

Līdzās darbam pie uzņēmuma un tā produktu attīstības, “Silvanols” plāno arvien aktīvāk iesaistīties arī veselīga dzīvesveida popularizēšanā, aicinot cilvēkus stiprināt veselību ar dabas līdzekļiem un iepazīstinot ar zaļās farmācijas būtību. Šobrīd noris darbs pie ilgtermiņa sadarbības veidošanas ar vairākām dabas draugu organizācijām ar mērķi izglītot Latvijas sabiedrību par dabas labvēlīgo ietekmi uz cilvēka veselību un pašsajūtu.

Vairāk

„Silvanols” sāk produktu eksportu uz Ukrainu

06/11/2015

Latvijas zaļās farmācijas uzņēmums „Silvanols” šī gada novembrī ir uzsācis četru oriģinālproduktu eksportu uz Ukrainu. Ukrainas iedzīvotājiem jau ir pieejami Latvijā iecienītie “Silvanols” produkti - “Faringospray“, “Laringospray”, “Fungispray” un “Rinogel spray”. Pirmā pasūtījuma kopējā vērtība ir vairāk kā 100 tūkstoši eiro.

“Silvanols” valdes priekšsēdētājs Artjoms Borcovs stāsta: “Darbu pie “Silvanols” produktu reģistrācijas Ukrainā sākām pirms gada un to būtiski atviegloja fakts, ka Ukrainas sadarbības partneri jau ilgstoši sadarbojas ar “Silvanols” kontrolpaketes turētāju AS “Olainfarm”. Mēs esam gandarīti, ka jau tagad varam Ukrainas iedzīvotajiem piedāvāt četrus no kopumā 16 šajā tirgū reģistrētajiem “Silvanols” produktiem. Apzināmies, ka šis laiks Ukrainas patērētājiem nav viegls, tomēr tirgus izpētes rezultāti liecina, ka mūsu produktiem no dabīgām izejvielām ir liels potenciāls, tāpēc līdz gada beigām plānojam paplašināt piedāvājumu ar “Silvanols” oriģinālprodukiem nervu, sirds, gremošanas veselībai, kā arī īpaši bērniem izstrādātiem uztura bagātinātājiem.”

“Silvanols” šogad ir uzsācis produktu eksportu uz Austriju, Grieķiju, Bulgāriju un Ukrianu, kā arī ir paplašinājis eksporta apjomus uz Igauniju, Poliju, Gruziju un Rumāniju.

Vairāk

SIA “Silvanols” realizācija 9 mēnešos pieaug par 22%

28/10/2015

SIA “Silvanols” realizācija salīdzinājumā ar 2014.gada pirmajiem 9 mēnešiem ir augusi par 22%, sasniedzot 2,9 miljonus eiro. Lielākais realizācijas pieaugums par 63%, salīdzinājumā ar 2015.gada rādītāju, sasniegts jūnijā.

Lielākie ”Silvanols” noieta tirgi 2015.gada pirmajos 9 mēnešos ir Latvija, Polija, Gruzija, Rumānija, kā arī Lietuva un Igaunija. Lielākais realizācijas pieaugums vērojams Polijā – par 124%, Igaunijā – par 13%, un Latvijā, kur realizācija palielinājusies par 9%. Kopējais eksporta apjoms ir audzis par 101%. 2015.gada jūnijā, jūlijā veiktas būtiskas piegādes uz Austriju un Grieķiju. Lielāko eksporta apjomu nodrošinājuši saaukstēšanās, pēdu aprūpes, sieviešu veselības un gremošanas sistēmas līnijas produkti.

Šobrīd „Silvanols” produkti ir pieejami 15 dažādās Eiropas un Āzijas valstīs: Igaunijā, Lietuvā, Čehijā, Austrijā, Polijā, Bulgārijā, Grieķijā, Azerbaidžānā, Gruzijā, Maķedonijā, Kazahstānā, Krievijā, Baltkrievijā, Kosovā, Rumānijā reģistrācijas procesā ir produkti arī Ukrainā un Āzijā.

Vairāk

„Silvanols” veiksmīgi piedalās pasaules vadošajā farmācijas nozares izstādē „CPhI Worldwide 2015”

26/10/2015

13.-15. oktobrī Latvijas zaļās farmācijas uzņēmums „Silvanols” savu produktu portfeli prezentēja pasaules mērogā vadošajā farmācijas nozares izstādē „CPhI Worldwide”, kas šogad notika Madridē.

Izstādes laikā “Silvanols” delegācija tikās ar esošajiem un potenciālajiem partneriem no Francijas, Vācijas, Lielbritānijas, Somijas, Bulgārijas, Polijas, Balkānu reģiona, Gruzijas un citām valstīm, piedāvājot iespēju iepazīties ar vairāk nekā 30 uzņēmumā izstrādātajām un ražotajām dabīgajām medicīniskajām ierīcēm, zālēm un uztura bagātinātājiem. Vislielāko interesi izpelnījās “Silvanols” medicīniskās ierīces, bezspirta produkti bērniem, kā arī saaukstēšanas un nervu sistēmas produktu līnijas.

“Izstāde “CPhI Worldwide” ir lieliska nozares platforma, kurā vienuviet ir iespēja tikties ar farmācijas nozares profesionāļiem, līderiem, biznesa pārstāvjiem, kā arī iepazīties ar pasaules farmācijas tendencēm un attīstības virzieniem. Gatavošanās izstādei un dalība tajā ir viens no gada svarīgākajiem notikumiem, kas spēj ietekmēt turpmāko uzņēmuma un visas nozares attīstību. Dalības rezultātus spēsim apzināties visa nākoša gada garumā, kad būsim veikuši kontaktu atlasi un daļa no šiem iegūtajiem kontaktiem pakāpeniski realizēsies abpusēji izdevīgā sadarbībā”, stāsta valdes priekšsēdētājs Artjoms Borcovs.

„CPhI Worldwide” ir pasaulē vadošā farmācijas nozares izstāde, kas notiek jau 26.gadu. Šogad tā vienkopus pulcēja vairāk kā 36 000 apmeklētājus no vairāk kā 150 valstīm. “Silvanols” ar apvienoto “Olainfarm” un “Silvanols” stendu tajā piedalās trešo gadu.

Vairāk

”Silvanols” iegūst kvalitātes sertifikātu EN ISO 13485:2012

20/10/2015

Latvijas zaļās farmācijas uzņēmums “Silvanols” ir ieguvis jaunu kvalitātes sertifikātu EN ISO 13485:2012.

Tas nosaka specifiskas prasības kvalitātes vadības sistēmai, kas attiecināmas uz medicīnisko ierīču izstrādi, ražošanu, un tirdzniecību. Sertifikāts apliecina, ka “Silvanols” ražotās medicīniskās ierīces “Faringospray”, “Laringospray”, “Fungispray”, “Rinogel spray” ir drošas, kvalitatīvas un atbilst visām EN ISO 13485:2012 standarta prasībām.

 “Silvanols” valdes priekšsēdētājs Artjoms Borcovs stāsta: ““Silvanols” produktu izstrādes, ražošanas, pārdošanas un attīstības procesu atbilstību vērtēja īpaši izveidota auditoru komanda no Dānijas, klātienē viesojoties arī uzņēmuma ražotnē un birojā. Pēc mūsu rīcībā esošās informācijas mēs būsim vienīgie Baltijā, kas šo sertifikātu varēs piemērot tieši šāda veida medicīnisko ierīču - spreju - ražošanas un attīstības procesos.”

Papildus tam, ka “Silvanols” medicīniskās ierīces ir atzītas Zāļu Valsts aģentūras reģistrā un iekļautas EUDAMED (European data base on medical devices) datu bāzē, šobrīd “Silvanols” medicīnisko ierīču atbilstību starptautiskajiem standartiem apliecina arī jaunais kvalitātes sertifikāts EN ISO 13485:2012, kas ir obligāta prasība medicīnisko preču eksportam uz vairākām valstīm, kas atrodas ārpus Eiropas Savienības. Tā iegūšana uzņēmumam “Silvanols” sniegs iespējas apgūt jaunas eksporta teritorijas.

Šobrīd uzņēmuma “Silvanols” ražotās produkcijas kvalitāti un drošumu apliecina LVS EN ISO 9001:2009, LVS EN ISO 22000:2006, EN ISO 13485:2012 un EU GMP (Labas Ražošanas prakses) sertifikāti.  

Vairāk

„Silvanols” sāk eksportu uz Grieķiju

30/06/2015

Latvijas zaļās farmācijas uzņēmums „Silvanols” šī gada jūnijā ir sācis piecu oriģinālproduktu eksportu uz Grieķiju.Patērētājiem Grieķijā ir pieejami tādi „Silvanols” produkti kā medicīniskā ierīce pēdu sēnīšu profilaksei „Fungispray”, balzams gremošanas sistēmas veselības veicināšanai „Gastromix”, preparāts nervu uzmundrināšanai „SilvaDeprex”, uztura bagātinātājs vīriešu veselībai „Silverex”, kā arī tabletes veselīgam miegam stresa gadījumos „Relaxen Forte”. Visiem šiem produktiem ir izveidots jauns, vienota stila dizains, kas skaidri apliecina piederību zīmolam „Silvanols”.

„Silvanols” sāka pārrunas par potenciālo sadarbību ar partneriem no Grieķijas 2014.gada rudenī pasaulē vadošajā farmācijas nozares izstādē „CPhI Worldwide 2014” Parīzē. Tām sekoja partneru vizīte „Silvanols” ražotnē. Tajā tika novērtētas „Silvanols” kvalitātes sistēmas un ražošanas process, kā arī izplatīšanai Grieķijā atlasīti papildus produkti - pretiesnu līdzeklis „Rinogel spray” un medicīniskā ierīci kakla sāpju ārstēšanai „Laringospray”. To piegādes ir plānots veikt šī gada rudenī.

„Silvanols” apgrozījums 2015.gada piecos mēnešos ir 1,6 miljoni eiro, kas ir par 28% vairāk nekā 2014.gada pirmajos piecos mēnešos, kad tas bija 1,2 miljoni eiro. 43% no kopējā apgrozījuma sastāda eksports. Lielākie eksporta tirgi ir Polija, Igaunija, Lietuva, Rumānija un Austrija.

Vairāk

Atbilde un mediju telpā izskanējušo informāciju attiecībā uz produktu

15/06/2015

Atsaucoties uz masu medijos izskanējušo informāciju, vēršam Jūsu uzmanību, ka produkts „Faringospray” nesatur alkoholu un ir drošs lietošanai autovadītājiem un bērniem. Faringospray aerosola sastāvā ir Latvijas kliņģerīšu, smiltsērkšķu un bergamotes eļļas, un tas ir drošs lietošanai visai ģimenei (tajā skaitā bērniem no 2 gadu vecuma). Faringospray ir dabīgas eļļas saturošs izsmidzināms līdzeklis, ko lieto kakla sāpju un iekaisumu (faringītu) ārstēšanai. Tas nekādā gadījumā nav paredzēts iesnu vai deguna blakusdodobumu iekaisumu ārstēšanai. 

Faringospray  kvalitāti, efektivitāti un drošumu bērniem atzinusi arī Latvijas Pediatru asociācija, atbalstot Faringospray lietošanu bērniem un atļaujot lietot asociācijas logo  „Latvijas Pediatru asociācija”.

Vairāk

„Silvanols” sāk eksportu uz Austriju

14/05/2015

Latvijas zaļās farmācijas uzņēmums „Silvanols” sadarbībā ar Japānas farmācijas kompānijas „Takeda Pharmaceutical Company Limited” pārstāvniecību Austrijā „Takeda Pharma Ges.m.g.H.” ir uzsācis produkta kāju vēnu veselībai „Venocaps” eksportu uz Austriju. Aprīļa beigās „Takeda Pharma Ges.m.g.H.” ir piegādāti 20 000 „Venocaps” iepakojumi, plānots, ka līdz gada beigām uz Austriju tiks nosūtīts vēl vismaz  tāds pat skaits šī produkta iepakojumu.

„Sadarbība ar „Takeda”, kas ir viena no pasaules vadošajām farmācijas kompānijām,  ir nozīmīgs novērtējums mūsu speciālistu darbam un paver iespējas ar to iepazīstināt arvien plašāku potenciālo sadarbības partneru loku. Austrijas farmācijas tirgum ir raksturīga stabilitāte, augsta iedzīvotāju pirktspēja un prasības pret produktu kvalitāti, un mūsu produkcija spēj tās apmierināt. Mēs turpināsim strādāt, lai paplašinātu eksporta tirgu īpatsvaru Eiropas valstīs,” piebilst Artjoms Borcovs, „Silvanols” valdes priekšsēdētājs.

„Takeda” interesi „Silvanols” izpelnījās izstādes „CPhI Worldwide 2013” laikā. Pirmajām sarunām par sadarbību sekoja „Takeda” ekspertu audits „Silvanols’” ražotnē, kurā tika novērtētas uzņēmuma kvalitātes sistēmas, ražošanas process un produktu atbilstība augstākajām kvalitātes prasībām un standartiem. Pēc audita „Takeda” pārstāvji pieņēma lēmumu uzsākt sadarbību ar „Silvanols” un papildināt savu plašo zāļu produktu portfeli ar dabiskas izcelsmes produktu „Venocaps”.

2015.gadā pirmajos četros mēnešos “Silvanols” produktu eksports sastāda 39% no kopējā apgrozījuma. Lielākie eksporta tirgi ir Polija, Igaunija, Lietuva, Rumānija un Austrija. Pērn „Silvanols” produktu eksports pieauga par 16%, salīdzinot ar 2013.gadu.

Šobrīd „Silvanols” produkti ir pieejami 14 dažādās Eiropas un Āzijas valstīs: Igaunijā, Lietuvā, Čehijā, Austrijā, Polijā, Azerbaidžānā, Gruzijā, Maķedonijā, Kazahstānā, Krievijā, Baltkrievijā, Kosovā, Rumānijā un Serbijā, reģistrācijas procesā ir produkti arī Bulgārijā, Grieķijā, Ukrainā un Āzijā.

Vairāk